1950'li yıllarda Dedemiz Süleyman Çölgeçen tarafından Kırklareli ilinin Babaeski Büyükmandıra kasabasında Çölgeçen markasıyla üretimine başlanan Beyaz peynir ve Kaşar peynirlerimizi, 3. kuşak olarak modern tesisimizde, dedemizden babamızdan öğrendiğimiz geleneksel üretim teknikleriyle devam ettirmekteyiz. Çölgeçen Peynirinin yapımındaki geleneksel yöntemler değişmez prensiplerimizdir. Ustalık, kalfalık ve işçiliğiyle yapım süreci, eskimeyen tariflere göre klasik yöntemlerle, modern ve hijyenik tesisimizde, doğal beslenen hayvanlarımızın sütü, şirden maya ve deniz tuzuyla elimizin emeği gözümüzün nuruyla üretiyoruz. Sevgimizden başka hiçbir katkı maddesi kullanmadan, sağlıkla ve doğallıkla sofralarınıza sunuyoruz.

     

     Çölgeçen Ailesi olarak hedefimiz, 70 senedir kesintisiz üretimine devam ettiğimiz peynirlerimizi aynı prensiplerimizle, lezzet ve kalitemizden ödün vermeden kuşaktan kuşağa aktarabilmektir.

     

     Çölgeçen Peynirin Lezzetinin Sırrı, yıllardır sizin damak tadınız için, her gün aynı heyecan ve sevgiyle üretmekten gelir...

 

ERHAN ÇÖLGEÇEN